ArkhaDome Consulting

ArkhaDome Consulting

Budapest, Magyarország | Legyen a partnerünk | Kapcsolatfelvétel
Harrison Talent Solutions Logo

Paradox Vezetői Technológia

Valóban erősségek a markáns vonások? Vagy potenciális akadályozó tényezők? A legtöbb értékelés felismeri, hogy az erős vonások akadályozó tényezőkké válhatnak, de ezt csupán úgy kezelik, hogy elismerik: a személy néha megnyilvánulhat a hozzájuk kapcsolódó akadályozó vonásban. Csak a Paradox Technológia képes meghatározni, hogy egy erős vonás valóban igazi erősség-e, vagy akadályozó tényező.

How Harrison Paradox Works

Hogyan működnek a Paradoxonok?

Minden vonás lehet erősség vagy akadályozó tényező, attól függően, hogy a vonás egy másik, látszólag ellentétes (paradox) vonással ki van-e egyensúlyozva. Például, ha egy személy erős mind a nyílt őszinteségben, mind a diplomáciában, mindkettő valódi, kiegyensúlyozott erősségként jelenik meg a kommunikációban. Másrészről, ha egy személy csak az egyik paradox vonással rendelkezik, akkor szükségszerűen egy kapcsolódó, nem produktív viselkedés fog kialakulni, melynek erőssége a kiegyensúlyozatlanság mértékétől függ. Például, ha egy személy nagyon erős a nyílt őszinteségben, de gyenge a diplomáciában, akkor erős hajlama lesz arra, hogy zabolátlanul őszinte legyen, ami szükségtelen feszültségeket, bizalmatlanságot és munkavállalói fluktuációt okozhat. Ezzel szemben, ha egy személy nagyon erős a diplomáciában, de gyenge a nyílt őszinteségben, akkor erős hajlama lesz arra, hogy kitérjen a kommunikáció elől, ami zűrzavart és megoldatlan problémákat eredményezhet. Egyes esetekben a személy mind a nyílt őszinteségben, mind a diplomáciában gyenge, ami azt jelzi, hogy próbálja elkerülni a kommunikációt. A kulcs annak megértésében rejlik, hogy a paradoxonnak mindkét oldalát erősíteni és értékelni kell.

Paradox Mastery

Paradox Mesteri útmutató

A Paradox Mesteri Útmutató magában foglalja munkakörspecifikus kutatásainkat, amelyek lehetővé teszik, hogy hozzáférjen a mélyreható elemzéshez, amelyet jellemzően csak nagy tapasztalattal rendelkező coachok biztosítanak.

A egyszerű színkódolás azonosítja a paradoxon fontosságát az adott munkakörben, valamint a fejlesztési követelményeket, amelyek szükségesek ahhoz, hogy elsajátítsa a paradoxont.

A Paradox Mesteri szint beépíthető mind a fejlesztési, mind a toborzási folyamatokba, hogy árnyaltabb megértést biztosítson az egyénről.

  • 30 éves munkateljesítmény-kutatáson alapul
  • Egyedi minden egyes munkakörre, és az Ön munkasiker-képleteit (MSF) használja
  • Azonosítja a paradoxonok fontosságát, és rangsorolja őket erősségük szerint
  • Elérhető a Szervezeti Analitika előfizetéseinkben is
    • .

Miért változnak nehezen az emberek

Azok az emberek, akik egy paradoxonban kiegyensúlyozatlanok, hajlamosak démonizálni azt a vonást, amelyben gyengék. Például azok, akik erősek a nyílt őszinteségben, de gyengék a diplomáciában, igazságosnak tartják magukat, és a diplomáciát hamisságnak tekinthetik. Ha valaki rámutat a nyers őszinteségükre, azt mondhatják: "Akarod, hogy hazudjak?” Vagy: "Akarod, hogy cukormázat tegyek arra, amit mondok?”. Ha megértik a paradoxonokkal kapcsolatos egyensúlyokat, elkezdhetik felismerni a kiegyensúlyozatlanságuk negatív következményeit, és elkezdhetnek egy kiegyensúlyozott megközelítést kidolgozni a kommunikációban.

A Paradox Technológia elemzi és meghatározza a potenciálisan nem produktív vonások széles spektrumát anélkül, hogy negatív kérdéseket kellene feltenni a kérdőíven. Ez rendkívül fontos, mivel a negatív tulajdonságok általában a munkahelyi sikert befolyásoló tényezők 60-75%-át teszik ki.

A Harrison-paradoxonok alapvető értékek

A Paradox Technológia azt méri, hogy a munkavállalók hogyan kezelnek 12 paradox viselkedéspárt, amelyek mindegyike egy-egy fontos alapértékhez kapcsolódik.

Négy interperszonális alapérték létezik: Magabiztos befogadó készség (Igazságfeltárás), Önelfogadó alázat (Egészséges önbecsülés), Őszinte diplomácia (Hatékony kommunikáció) és Segítőkész asszertivitás (Közös haszon).

Négy teljesítmény alapérték létezik: A Logikus intuíció (Döntési megközelítés), a Kiegyensúlyozott teljesítmény (Motiváció), a Kreatív kitartás (Innováció) és a Rugalmas szervezés (Szervezés).

Négy vezetői alapérték létezik: Tudatos bátorság (Stratégiai kockázatvállalás), az Együttérző érvényesítés (Mások felelősségre vonása), a Tekintélyelvű együttműködés (Részvétel és delegálás) és a Realista optimizmus (Stratégiai éleslátás).

Paradox vezetés

A Harrison-paradoxonok mindegyike a vezetéssel kapcsolatos, és nagy hatással van a szervezetre, amely vagy pozitív kultúrát, vagy diszfunkcionális kultúrát hozhat létre. Például az önbizalom nagyszerű erősség lehet egy vezető számára, de ha nincs egyensúlyban mások ötleteinek figyelembevételével, az önbizalom dogmatizmussá válik, ami elfojtja az innovációt és és munkavállalói fluktuációt okoz. Ezzel szemben azok a vezetők, akik nyitottak más ötletekre, anélkül hogy magabiztosak lennének saját nézeteikben, nem lesznek képesek világos és határozott döntéseket hozni, ami zűrzavart és bizonytalanságot okozhat a csapatban.

A Harrison Paradox Technológiát világszerte elfogadják a szervezetek, mint a legjobb eszközt a vezetői képességek és a munkateljesítmény meghatározására, mivel megbízható térképet biztosít a paradox egyensúlyokhoz, amelyek sikeressé vagy sikertelenné tehetik a vezetőket.

Kérdése van? Telefonáljon +36304492364
  • MEGOLDÁSOK
  • FELMÉRÉSEK
  • TECHNOLÓGIA
  • FORRÁSOK
  • RÓLUNK

Kövessen minket

Szeretne még többet tudni?
Lépjen velünk kapcsolatba egy ingyenes bemutatóért.